HR W BIZNESIE 2018

HR W BIZNESIE
Human Relations

Wyższa Szkoła Bankowa, Toruń, 25.10.2018

Druga edycja konferencji HR W BIZNESIE za nami
. To był bardzo owocny czas. Czas wymiany doświadczeń i inspiracji dotyczących przesuwania akcentu z "resources" na "relations".
Dziękujemy Wam za spotkanie i do zobaczenia 24.10.2019 w Bydgoszczy!

Ewa Korecka
FlexHR
Monika Żuchlińska i Agnieszka Muzyczyszyn
Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu
 

HR W BIZNESIE. Human Relations
25 października 2018, WSB Toruń

 • 8:00

  Rejestracja uczestników
 • 9:00 - 9:15

  Rozpoczęcie konferencji
 • 9:15 – 10:00

  Piotr Bucki (bucki.pro)

  Storytelling w HR, czyli jak dobrze komunikować wartości i rozmawiać z kandydatami
 • 10:00 – 10:45

  Beata Michalska-Dominiak (Klientocentryczni)

  Designed teams, czyli jak projektować relacje w organizacji
 • 10:45 – 11:15

  czas na kawę
 • 11:15 - 12:00

  Wanda Brociek (Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza)

  Skandynawskie miejsce pracy – dlaczego Polacy tak lubią skandynawskich pracodawców?
 • 12:00 - 12:45

  Katarzyna Wojdyła (Norian)

  Pieśń lodu i ognia. Jak wymieszać żywioły, aby uzyskać alchemiczne złoto?
 • 12:45 – 13:15

  czas na kawę
 • 13:15 - 13:30

  Magdalena Kamińska (FlexHR)

  Zbadaj talent. Zbadaj motywację
 • 13:30 - 14:15

  Agata Dulnik (Global Leadership Experts)

  Jak przygotować polskie talenty do pełnienia roli globalnych liderów
 • 14:15 – 15:30

  finger food

Warsztaty 15:30 - 17:30

Motywacja od kuchni – temat złożony bez gotowej recepty / Anna Kostrzewska, Frauenthal Automotive
Kilka słów o warsztacie od Anny Kostrzewskiej: - Zapraszam na spotkanie praktyków w formie warsztatowej. Nie mam gotowej recepty ale daję czas i przestrzeń na wzajemne inspiracje. Spotkajmy się i porozmawiajmy o motywacji naszej i naszych pracowników, o sprawdzony przepisach i niewypałach a na pewno powstanie z tego ciekawy przepis. Jestem gotowa podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniami oraz jestem ciekawa Waszych.
Wyszukiwanie kandydatów w Sieci / Kasia Borowicz, Poland Sourcing Community
Wyszukiwanie kandydatów to temat zyskujący coraz większe zainteresowanie pracodawców. Z całą pewnością przyczyniają się do tego trudności w pozyskaniu pracowników tradycyjnymi metodami. W trakcie warsztatu omówimy podstawowe zagadnienia związane z tzw. talent sourcing, a więc: - metody wyszukiwania, w tym wyszukiwanie za pomocą operatorów logicznych i wyszukiwanie językiem naturalnym, - platformy sourcingowe i etykietę obowiązującą w portalach profesjonalnych i społecznościowych, - analizę profilu potencjalnego kandydata, która pozwoli skutecznie nawiązać kontakt, - sformułowanie wiadomości od rekrutera w oparciu o profil kandydata. Warsztat będzie miał formę interaktywną, a uczestnicy zostaną zaproszeni do wykonania ćwiczeń, które pozwolą im lepiej zrozumieć i zapamiętać mechanizmy rządzące skutecznym procesem wyszukiwania.
Komunikacja wewnętrzna, która działa / Izabela Mazurek-Turska, Mobica
Czy zdarzyło Ci się przygotowywać kampanię wewnętrzną dla pracowników, której oni nie zauważyli? Czy bywało, że informacje rozesłane w firmie, zostały zupełnie inaczej zrozumiane? Czy zdarza Ci się mieć poczucie, że pracownicy w ogóle nie zwracają uwagi na komunikaty? Jeśli na co najmniej 1 pytanie Twoja odpowiedź brzmi “TAK” - dołącz do warsztatu Izabeli Mazurek-Turskiej. Dowiesz się na nich w jaki sposób konstruować komunikację, by była skuteczna, jak zachęcić pracowników do zaangażowania w wewnętrzne inicjatywy oraz jakie mechanizmy nami rządzą, podczas podejmowania decyzji czy włączyć się do akcji, czy też nie.
Design thinking – projektowanie doświadczeń pracowników / Beata Michalska-Dominiak, Klientocentryczni
Praktyczne warsztaty wykorzystujące narzędzia design thinking, metodyki stosowanej z powodzeniem przez największe światowe firmy, która dzięki swojej uniwersalności uczy jak zamieniać problemy na wyzwania i poszukiwać skuteczne rozwiązania. Warsztaty koncentrują się na możliwościach projektowania doświadczeń pracowników w organizacji, dają uczestnikom możliwość uwolnienia ich twórczej odwagi podczas generowania ciekawych pomysłów, zdobycia nowych kompetencji i mnóstwa inspiracji UWAGA: Warsztat trwa 2,5 h. Planowany koniec: g.18:00.
LinkedIn dla rekruterów / Łukasz Dębski, Socjomania
Media społecznościowe coraz częściej wykorzystywane są w procesie rekrutacji. Aktualnie każdy z nas powinien dbać o swój personal branding - czy to kandydat do pracy czy profesjonalny rekruter. A czy Ty, jako osoba związana z HR, rekrutacją dbasz o swój profil na LinkedIn? Na warsztacie dowiesz się, jak odpowiednio wypełnić swój profil, czy potrzebny Ci jest Sales Navigator, w jakim formacie pisać oraz co, tak, aby twój Social Selling Index wynosił ponad 70 pkt a nawet 80 pkt!
Czy więcej znaczy lepiej i czy mniej to za mało? Czyli jak wyznaczanie KPI i mierzenie ROI pomaga w efektywnym planowaniu działań EB / Anna Wankiewicz, Marta Wachowiak, Adrianna Andryańczyk, Mobica
Planujemy akcję rekrutacyjną lub wizerunkową, wiemy co chcemy osiągnąć, wybieramy kanały komunikacji dla naszej kampanii, przygotowujemy różne materiały, puszczamy maszynę w ruch i czekamy na efekty. Tylko jak zmierzyć te efekty i czy zwrot z kampanii na pewno jest korzystny dla naszego biznesu? Dzięki dobrze zaplanowanej kampanii, wyznaczeniu odpowiednich mierników oraz wyliczeniu ROI nauczymy się zachowywać efektywność kampanii rekrutacyjnych lub wizerunkowych w oparciu o wyniki.
Job interview. Rozmowa kwalifikacyjna po angielsku / Magdalena Zawiszewska, Agnieszka Rosińska, Centrum Języków Obcych WSB
Język angielski to obecnie podstawowa umiejętność na rynku pracy. Obecnie wymaganie znajomości języka angielskiego pojawia się w ok 70% ogłoszeń rekrutacyjnych. Większość firm, które stawiają takie wymaganie, sprawdza, jak kandydat mówi po angielsku już na rozmowie kwalifikacyjnej. Jak zatem przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną po angielsku? Jakie pytania zadawać? Jak zbadać poziom znajomości języka angielskiego? Odpowiedzi poznamy już 25 października.
Elementy rysunku w biznesie dla HR / Joanna Matuszewicz-Pawłowska
W trakcie warsztatów poznasz: 9 powodów dla których warto używać rysunek w biznesie i co wspólnego rysunek ma z prostotą przekazu najbardziej zawiłych rzeczy; Alfabet myślenia wizualnego czyli jakie elementy musisz poznać by z sukcesem wykorzystać to narzędzie; 3 triki, które czynią efekt WOW w Twojej prezentacji i które sprawiają, że każdy zrozumie Twoją prezentację i Twój przekaz; Oraz podstawowe elementy rysunku w biznesie, które sprawią, że Twój przekaz zostanie na długo w pamięci odbiorców.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

Koordynator HR W BIZNESIE